Dane jednak stopniowo się pogarszają i ten proces będzie eskalował. Uważamy, że FOMC dostarczy jeszcze pewnie w tym roku stopy na poziomie 3,5% i dalsze zacieśnienie nie będzie już konieczne z uwagi na wygasanie impulsu inflacyjnego oraz wyraźne wyhamowanie gospodarki. Biorąc pod uwagę niską inflację w Szwajcarii, stabilny kurs franka – według ING – wymaga nominalnej jego aprecjacji o około 4 proc. Dysponując ogromnymi rezerwami walutowymi SNB z pewnością ma wystarczającą siłę przebicia, by cenę euro skierować w stronę 1,00 franka (już dziś jest to nieco ponad 1,01). Eksperci ING podkreślają, że zarówno Fed, jak i Europejski Bank Centralny są w trybie jastrzębim – oba banki walczą z inflacją w granicach 8 proc.

Prawdopodobnie FED na wrześniowym posiedzeniu będzie się musiał pochylić… Decydującą rolę odegrało jednak załamanie cen benzyny. Dalszy spadek wskaźnika inflacji będzie więc prawdopodobnie powolny. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.

prognoza walutowa

Po marcu ’20 nowym minimum były okolice 4,40 zł. A po rosyjskiej inwazji na Ukrainę zejście poniżej 4,50 zł wydaje się marzeniem https://fx770.net/ ściętej głowy. Więcej na ten temat piszemy w artykule zatytułowanym « Dlaczego złoty jest tak słaby? [Tłumaczymy] ».

Kurs euro 27 lipca poniżej 4,8 zł

Ze strony Europejskiego Banku Centralnego… W okresie ostatnich 52 tygodni minimalny kurs euro wobec złotego wynosił 4,49 zł, a maksymalny 4,96 zł w marcu 2022 po wybuchu wojny w Ukrainie, gdy kapitał uciekał od ryzykownych aktywów. Awersja wobec ryzykownych aktywów trwa, a do takich aktywów zaliczane są waluty rynków wschodzących, do których zaliczana jest także Polska. Rozluźnienie rynku pracy poskutkuje zmniejszeniem presji w wynagrodzeniach – i w dalszym ciągu – w inflacji bazowej.

FED podnosi stopy procentowe o 0,75% Wczoraj zgodnie z oczekiwaniami FED podniósł… Przez cały tydzień rynki walutowe oczekiwały wyników środowego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego. Zgodnie z szacunkami rynkowymi, Fed podniósł główną stopę procentową o 75 punktów bazowych do przedziału 2,25-2,50%. Po konferencji prasowej z udziałem prezesa… Jeszcze wczoraj rynki spodziewały się przyspieszenia wzrostu stóp procentowych. Dzisiaj z kolei po wczorajszym odczycie w sprawie inflacji mamy dokładnie odwrotny trend.

prognoza walutowa

W tle solidne dane na temat tamtejszego rynku nieruchomości. Rynek nieruchomości za oceanem Wczorajsze dane z USA pokazują,… Główne indeksy amerykańskiego rynku akcji skorygowały w piątek wcześniejszy wzrost do najwyższego poziomu od 6 tygodni (S&P ,93 proc., DJIA -0,43 proc., Nasdaq Composite -1,87 proc.). Stopy procentowe w USA idą w górę o 0,75 pp.

Wojna Putina uderza w GPW: WIG20 spadł o 10,87 proc. Najbardziej tracą spółki działające na Wschodzie

Wynikało to właśnie z rozbieżności pomiędzy działaniami Fedu, a EBC. Bank centralny USA był bardziej jastrzębi jeśli chodzi o politykę monetarną, za to EBC odwlekało w czasie decyzję dotyczącą stóp procentowych. Jednak nie jest to jedyny czynnik, który wpływa na ceny walut i prognozy dla nich. Napięta sytuacja jest również na rynku energetycznym, która bardziej sprzyja Stanom Zjednoczonym, a stanowi poważne wyzwanie gospodarcze dla Europy, o czym na bieżąco opisujemy sytuację na portalu wzielonejstrefie. Obserwowane wczoraj i dziś osłabienie złotego, jak i wspominany spadek cen polskich obligacji (wzrost rentowności) to tylko zwykła korekta jego wcześniejszej aprecjacji. Jakkolwiek korekta ta może przedłużyć się na kolejne dni, to w perspektywie najbliższych tygodni trzeba się liczyć z dalszym umocnieniem polskiej waluty.

Są już szacunki, ile może wynieść waloryzacja rent i emerytur w 2023 r. i jak wzrosną świadczenia w przyszłym roku

Docelowy przedział dla fed funds wynosiłby wówczas 2,25%-2,50%. Pewną nowością w naszym zestawieniu są podwyżki stóp procentowych w Szwajcarii. Bezpieczna przystań dla inwestorów i również wielka niewiadoma dla osób posiadających kredyt w helweckiej walucie.

Emerytura razem z czternastką może przekroczyć 3900 zł na rękę. Zobacz, czy ciebie to dotyczy [WYLICZENIA]

Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. « kurs euro wobec złotego wyniesie 4,59 »- z niecierpliwością wyczekuję tej chwili. Pal licho EUR po trzy zeta, niech choć po 4,60 będzie…. Zobacz nowe prognozy Zdaniem analityków w kolejnych dniach nasza waluta może tracić na wartości i w przypadku pary euro/złoty dojść do 4,20.

Silniejszy dolar amerykański nie wystarczy, by opanować inflację w USA – wynika z analiz Allianz Trade. Choć wzrost wartości ciąg słabych zarobków opuścić europejskie zapasy ledwo się w tygodniu USD obniży inflację o… Dane o inflacji w USA są obecnie najważniejszą publikacją makroekonomiczną w miesiącu.

Wówczas po 2015 roku amerykańska instytucja potrzebowała na to pełnych trzech lat. Piątkowy raport NFP spowodował umocnienie dolara. Zmienność na EUR/USD była podwyższona, ale nie na tyle duża, żeby notowania opuściły kilkutygodniową konsolidację. Aktualnie kurs znajduje się w środku szerokiego przedziału… W najgorszym dla złotego momencie 2022 roku, za 1 euro płacono blisko 5 zł. Ponadto jest szansa, że do Polski dotrą unijne pieniądze zasilające Krajowy Plan Odbudowy.

Z drugiej mamy niezrozumiałe ruchy naszego banku centralnego. Uważa on, że nie ma problemu, by po chwili próbować na niego reagować, jednocześnie przypominając, że nie ma niego wpływu, british pound outlook ale zrobi wszystko by go rozwiązać. W mojej opinii, gdyby Rada zaczęła reagować szybciej i bardziej zdecydowanie, to finalnie byłby konieczny niższy poziom stóp procentowych.

Złoty wciąż mocny Wczoraj pomimo siły dolara złoty… Rynek wycenia, że dojdzie do zakończenia cyklu podwyżek przez Fed w tym roku i obniżki w roku przyszłym. Czy tym śladem pójdą inne banki centralne, także NBP? Trzecia kolejna „duża” podwyżka stóp procentowych w USA… Okazuje się, że cząstkowe dane z amerykańskiego rynku pracy nastawiły nas nadmiernie pesymistycznie. Bezrobocie spadło do rewelacyjnego poziomu 3,5%, co spowodowało kolejne umocnienia dolara.

GUS podał dane: Inflacja znów bije rekordy. Ekspert: Ceny rosną najszybciej od ćwierćwiecza

Cały czas problemy analitykom sprawia dolar amerykański. Pół roku temu rynkowy konsensus zakładał dolara po ok. 4 złote oraz osłabienie „zielonego” względem euro. Tymczasem kurs EUR/USD spadł z 1,13 do niespełna 1,04 euro za dolara, wyrównując najniższe poziomy od 20 lat. Także obecne prognozy zakładają systematyczne osłabienie amerykańskiej waluty wobec euro. Patrząc na historyczną sprawdzalność tych projekcji, należy do nich podchodzić ze sporą dawką sceptycyzmu.

To wartość o 5 groszy wyższa niż dwa miesiące temu i już o 10 groszy wyższa względem tego, czego oczekiwano na początku roku. Większa aprecjacja PLN nie jest też spodziewana w 2023 roku. Kolejna edycja prognoz walutowych przynosi pogorszenie perspektyw dla złotego.

Andrzej Raczko z zarządu Narodowego Banku Polskiego, w opublikowanym dziś artykule prasowym, dezawuował wpływ cięcia stóp procentowych przez ECB na umocnienie złotego. Dzisiejsze ruchy to wspólny wpływ realizacji zysków sprzed weekendu, korekty na polskim długu oraz reakcja na spadek notowań EUR/USD. Ta ostatnia para spadła dziś do 1,3533 z 1,3593 wczoraj na koniec dnia i wobec wczorajszego maksimum na poziomie 1,3668 dolara, stając się tym samym pretekstem przede wszystkim do zwyżki notowań USD/PLN. Obecnie rynek wykonuje korektę po ostatnich dynamicznych wzrostach.

Moim zdaniem w pierwszym półroczu 2022 roku zobaczymy wynik dwucyfrowy. Obecna technika walki z inflacją poprzez dopłacanie ludziom do strat wywoływanych przez ową inflację to jednak bardzo odważny eksperyment. Co gorsza, brak mu podstaw merytorycznych co sugeruje, że możemy dołączyć do niechlubnego duetu z Turcją w gronie państw, które walcząc z inflacją tylko ją napędzają. Dalsze podwyżki stóp procentowych i brak inwestycji w gospodarce spowodują jednak, że do końca roku zobaczymy spadek inflacji.

Nawet cena za jednego jena poszła w górę do 0,035 zł. Nikt tak pięknie się nie myli, jak analitycy walutowi. W zeszłym roku wszyscy wieszczyli odwrót od dolara oraz umocnienie złotego, a rzeczywistość skwitowała to szyderczym uśmiechem. Wchodzimy w nowy rok, który jest tokenexus pełen niewiadomych, ma ze sobą spory bagaż po poprzedniku, a i na horyzoncie zapewne pojawi się jakiś czarny łabędź, który zmieni reguły gry (ostatnio jakby ich się namnożyło). Ostatecznie jednak gdybym miał wybierać, to wolałbym grać przeciwko euro niż dolarowi.

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée.